Hotel SLOVAN je Geocaching positive :-)

Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica je zariadenie, ktoré je priateľské nielen k deťom, ale sme aj „Geocaching positive“. Teší nás, že táto outdoorová aktivita si nachádza medzi turistami a cestovateľmi čoraz viac priaznivcov. Jej popularita spočíva v jednoduchom prístupe k spoznávaniu krás prírody, pamiatok či zaujímavých miest. Zmyslom Geocachingu je doviesť návštevníkov na miesta, ktoré sú nepoznané, ale veľmi zaujímavé. Aby hľadanie bolo príťažlivejšie aj pre deti či dospelých, tak na atraktívnych miestach sú umiestnené skrýše rôznych veľkostí a náročnosti. Na to aby ste si našli svoju kešku je potrebné tieto miesta podľa zadefinovaných GPS súradníc nájsť. Ak sa tak stane, trofej je Vaša.

Geocaching

[vyslov: geokešing] (z geo = zem + angl. cache = tajne skryť) je zábava, či určitý druh športu, spočívajúca v hľadaní skrytého objektu, o ktorom sú známe len jeho geografické súradnice. Miesto úkrytu sa nazýva „cache“ – skrýša, schránka, či „keška“. Zábava je obvykle spojená s úlohami, riešením ktorých je získanie súradníc cieľa, alebo s poznávaním okolitej krajiny alebo miestnych pamätihodností. Keďže na nájdenie skrýše je potrebná presná poloha je táto hra spojená s používaním navigačných GPS zariadení.

Krása tejto aktivity spočíva v tom, že sa jej môžu venovať jednotlivci aj celé rodiny, vrátane malých detí, juniorov a starých rodičov. Náročnosť jednotlivých ciest si určujete sami. Nehrá sa tu o medaily a vyhráva každý kto nesedí doma pri počítači ale zmotivuje svojich blízkych na krátky výlet do okolia.

Hotel SLOVAN a Geocaching

A prečo to s geocachingom myslíme vážne? Sme presvedčení, že rodiny s deťmi by mali viac času prežiť v prírode. Preto sme sa rozhodli geocaching podporiť a vydať limitovanú edíciou pamätných drevených mincí tzv. SWG Hotela SLOVAN*** Tatranská Lomnica. Nájdete ich nielen v Vysokých Tatrách ale i na Slovensku.

PS: Jedna takáto „keška“ sa nachádza aj v našom krásnom hotelovom parku 🙂

 

Príjemnú zábavu pri poznávaní našej krásnej krajiny a prírody ako aj mnoho zážitkov želá Geocaching tím Hotela SLOVAN.

Ako to celé funguje, môžete sa dočítať tu.

Späť na novinky