„Hore v horách, kde kopce vyliezajú jeden druhému na plecia, aby dovideli čo najďalej, pasú valasi svoje ovce. Oviec je veľa, valasi dvaja a pes jeden. Ale vari najviac jesto toho, čo sa im pri pasení i na salaši pritrafilo“.
Jedna z najlepších animovaných slovenských rozprávok sa predstaví deťom v detskom kine Hotela SLOVAN. Každý deň od 17:00 – 18:00 hod. premietame v detskom kútiku pre všetky zvedavé deti. Príďte sa isto pozrieť ! Dozviete sa či sa Kubko s Maťkom s medveďom skamarátili, alebo či našli poklad na Jána ? Príhody dvoch valachov Maťka a Kubka si nenechajte ujsť. Ba veruže si na svoje prídete pri veselých príhodách týchto huncútov.
Pozrieme si spoločne tieto príbehy:
„Ako Kubko s Maťkom vlkovi kožuch vyprášili“
„Ako Kubko s Maťkom učili kukučku kukať“
„Ako Kubkovi a Maťkovi do koliby udrel hrom“
„Ako Kubka s Maťkom clivota prepadla“
„Ako Kubko a Maťko vatru preskakovali“
„Ako Kubko s Maťkom búrku napásli“
„Ako sa Kubko a Maťko s medveďom skamarátili“
„Ako sa Kubko s Maťkom pochytili za pasy“
„Ako sa Kubko s Maťkom do popuku slaniny najedli“
„Ako Kubko a Maťko hrali na fujare“
„Ako sa Kubko a Maťko dali na zboj“
„Ako Kubko a Maťko naučili vílu ovečky dojiť“
„Ako Kubko s Maťkom našli poklad na Jána“
SLIMÁK MAŤO A ŠKRIATOK KLINČEK
Kreslená séria rozprávok o dobrodružstvách dvoch nerozlučných priateľov, slimáka Maťa a kvetinového škriatka Klinčeka, ktorí spolu objavujú svet, hľadajú si priateľov a sú ochrancami prírody. Viete ako sa spoznali slimák Maťo a škriatok Klinček? Odpoveď na túto otázku sa dozviete hneď po vzhliadnutí prvého príbehu v našom detskom kine.
Tešiť sa môžete na nasledovné dobrodružstvá:
„Ako slimák Maťo našiel Klinčeka“
„ Ako slimák Maťo vychoval lastovičku“
„ Ako Maťo s Klinčekom zachránili les“
„Ako Maťo s Klinčekom nespoznali blchu“
„ Ako Maťo s Klinčekom našli poklad“
„, Ako Maťo s Klinčekom vrátili vajíčko“
„ Ako Maťo s Klinčekom zasadili šušku“
„ Ako Maťo s klinčekom presadili púpavu“
„ Ako Maťo s Klinčekom prehrali guľky“
„Ako sa Maťo s klinčekom opaľovali“
Tešíme sa na Vás v detskom kine Hotela SLOVAN.