KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž patrí medzi najstaršie spôsoby účinnej terapie a kvalitného relaxu. Vďaka úžasnej kombinácii profesionálnych hmatov, kompresií a stimulácií empatických terapeutov na mäkké časti tela Vám táto u nás najčastejšie využívaná masáž prinesie hĺbkové uvoľnenie svalstva a zároveň pomôže odstrániť psychickú únavu a preťaženosť. Prioritou tejto masáže je dosiahnuť stav čo najväčšej harmónie tela a mysle.

Postup

Klasickú masáž radi prispôsobíme Vašim potrebám. Môže byť realizovaná celotelovo, prípadne sa zameria na preferovanú časť tela. Primeranou intenzitou a frekvenciou hmatov je želaný efekt procedúry na dosah. Stačí sa už len uvoľniť a vychutnať si dotyky skúsených terapeutov v príjemnom prostredí nášho wellness.

masaz-klasicka-01-1200x675

masaze-04-1200x675

Účinky

Najvýraznejšími účinkami kvalitne vykonanej klasickej masáže sú zlepšenie prekrvenia pokožky, podkožia a svalov, uvoľnenie stuhnutého a bolestivého svalstva, podpora efektívnejšieho vyplavovania škodlivín z organizmu a v neposlednom rade navodenie cenného pocitu zrelaxovania. Vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na tele stane pružnejšou, bolesti svalov a kĺbov ustúpia, telo i myseľ sa zregenerujú. Budete sa cítiť mladší a pružnejší. Naša klasická masáž prináša uvoľnenie svalstva najmä v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Regenerácia a oddych, ale tiež posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu predstavujú skvelú pridanú hodnotu tohto typu masáže.

Indikácie

Masáž veľmi účinne potláča už prvé príznaky bolestí a ochorení pohybového aparátu. Cielene rozprúdi lymfatický systém a posilní imunitný systém. Svalové kŕče a obmedzená pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov sa po kvalitne vykonanej masáži stanú minulosťou. Pozitívne pôsobí i proti stresu, napätiu a depresii, prináša človeku celkové uvoľnenie a psychickú vyrovnanosť. Výrazne pomáha pri preťaženosti, poúrazových a pooperačných stavoch. Klasická masáž tiež predstavuje neoddeliteľnú súčasť tréningového programu športovo zameraných a aktívnych ľudí.

Kontraindikácie

Masáž neodporúčame pri hypertenzii, pri akútnych zápalových ochoreniach, infekčných a horúčkovitých stavoch, otvorených poraneniach a iných závažných ochoreniach.

Klasická masáž Trvanie
Klasická masáž | Šija 20 minút
Klasická masáž | Chrbát 30 minút
Klasická masáž | Dolné končatiny 30 minút
Klasická masáž | Celotelová 60 minút
Klasická masáž | Pre tehotné ženy 15 minút

Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov – štrukturovaných, neštrukturovaných, stacionárnych alebo pohyblivých – tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok. Cieľové tkanivá môžu byť svalyšľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgány tráviaceho systému.