REFLEXNÁ MASÁŽ

Z pohľadu starej čínskej medicíny zrkadlo tela máme na svojich chodidlách. Pohľadom doň sa dá zistiť ako je to s našim zdravím. Technika reflexnej masáže je vďaka svojej účinnosti a efektívnosti stará ako ľudstvo samo. Pre jej blahodarné účinky Vám ju vrelo odporúčame.

Postup

Na chodidlách máme rozmiestnené skupinky receptorov, tzv. reflexné body. Cez tieto citlivé nervové zakončenia častí ľudského tela a orgánov prúdi životodarná, vitalizujúca energia, ktorá sa však môže z rôznych dôvodov zastaviť. Vznikajú nepríjemné „blokády“, na ktoré reaguje náš organizmus väčšími či menšími zdravotnými problémami. Vďaka akupresúre  – intenzívnemu stláčaniu reflexných bodov chodidla sa signál obnovuje a nervové dráhy sú opäť funkčné. Skúsený terapeut prekrví, stimuluje a zharmonizuje činnosť zasiahnutého orgánu alebo časti tela. Technika je jednoduchá, ale nesmierne účinná. Po úspešnom diagnostikovaní konkrétneho problému sa dá masáž podľa potreby predlžovať, prípadne zintenzívniť. Týmto spôsobom dosiahneme účinné terapeutické riešenie aj pretrvávajúcich zdravotných ťažkostí.

masaz-reflexna-01-1200x675

masaz-reflexna-02-1200x675

Účinky

Reflexná masáž veľmi efektívne podporí najmä imunitný, tráviaci, vylučovací i lymfatický systém. Účinne dokáže zmierniť gynekologické problémy, zápaly močových ciest, hormonálne poruchy, nespavosť a vyčerpanosť, bolesti hlavy, zubov a kĺbov, zápaly dutín a dýchacích ciest, ale aj kožné problémy, nedostatočnú funkciu pečene, obličiek, srdca či bolesti krčnej a bedrovej chrbtice.

Indikácie

Reflexná masáž je metóda preventívna, ale aj liečebná. Nemá vedľajšie účinky,  je vhodná pre ľudí každého veku. Reflexnú masáž odporúčame i na posilnenie imunitného systému, energetickú podporu organizmu, jeho relax a uvoľnenie.

Kontraindikácie

Masáž neodporúčame pri akútnych horúčkovitých a infekčných ochoreniach, zápaloch a ochoreniach kože.

Reflexná masáž Trvanie
Reflexná masáž | Hlava 20 minút
Reflexná masáž | Chodidlá 20 minút

Masáž predstavuje pôsobenie na telo a manipuláciu s telom pomocou tlakov – štrukturovaných, neštrukturovaných, stacionárnych alebo pohyblivých – tlak, impulz či vibrácie. Vykonáva sa ručne alebo pomocou mechanických pomôcok. Cieľové tkanivá môžu byť svalyšľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgány tráviaceho systému. Masáž môže byť aplikovaná rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktím a chodidlami. Existuje viac ako sto rôznych známych masážnych techník.