WELLNESS V TATRÁCH – MASÁŽE

Hotel SLOVAN Masáže

Vychutnajte si dokonalý pôžitok z oddychu a masáže v lone tatranskej prírody. Po pobyte na čistom horskom vzduchu a návšteve Relax centra s oddychovým bazénom s masážnymi tryskami a blahodarne pôsobiacou parnou saunou s eukalyptom sa zverte do rúk našim skúseným a empatickým terapeutom. Vychutnáte si pôžitok z masáží, zábalov, pílingov či terapií do sýtosti. Radi Vám odporučíme tú najvhodnejšiu procedúru pre Vás. Pri pobyte na viac dní Vám dávame do pozornosti zaujímavé balíčky procedúr pre dámy i pánov, ako aj pre romantické dvojice.

Pôžitok a pocit znovuzrodenia umocní i atmosféra terapeutických miestností, ktorá nadväzuje na farebný koncept hotela v prevedení ročných období. Vaše telo i myseľ pohladí na mieru pripravená relaxačná hudba a aromaterapeutické esencie a vonné oleje z prírody. Počas každej procedúry máte k dispozícii to najlepšie čo tatranská príroda pre svojich návštevníkov pripravila – horskú pramenistú vodu.

Oddýchnete si s BIO kozmetikou SALOOS, ktorá má výlučne prírodný pôvod, vonné oleje sú vyrábané z dôkladne vybratých rastlín. Sú harmonickou a vysokoúčinnou kombináciou olejov lisovaných za studena, bio olejov a najkvalitnejších esenciálnych olejov. Obsahujú najvyššie množstvo bioaktívnych látok, vitamínov a minerálov v ich prirodzenej podobe. Sú vhodné pre všetky typy pokožky, nevyvolávajú alergickú reakciu a nedráždia pokožku.

Zatvorte oči, vychutnajte si oddych všetkými zmyslami a zažiarte do krásy.

Masáže, zábaly, procedúry

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasické masáže sú vykonávané množstvom hmatov a majú vplyv pri prepracovaní, strese, chorobách pohybového aparátu, dlhodobej nehybnosti, vnútorných chorobách, poúrazových a pooperačných stavoch a tiež poruchách lymfatického systému. Ak sa rozhodnete pre túto masáž, je dôležité v prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, alebo inými závažnými ochoreniami upozorniť na to maséra. Pôsobením na mäkké časti tela masáž prináša človeku hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Jej cieľom je teda dodať celej osobe harmóniu tela mysle. Výsledkom je uvoľnenie, oddych, posilnenie zdravia a zvýšená odolnosť organizmu.

BREUSSOVA MASÁŽ

Energeticko manuálnu masáž v oblasti chrbtice vykonávanú špeciálnym olejom. Uvoľňuje telesné i psychické blokády. Regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky, čím sa vyrieši široké spektrum zdravotných problémov. Hodí sa aj ako samostatná masáž určená na špeciálnu starostlivosť o chrbticu a medzistavcové platničky.

Druh Trvanie Cena
Klasická masáž : Dolné končatiny 30 minút 18 €
Klasická masáž : Šija 20 minút 13 €
Klasická masáž : Chrbát 30 minút 19 €
Klasická masáž : Dolné končatiny 30 minút 19 €
Klasická masáž : Celotelová 60 minút 38 €
Klasická masáž : Pre tehotné ženy 15 minút 10 €
Breussova masáž 40 minút 25 €

RELAXAČNÁ MASÁŽ

Veľmi jemná oddychová, uvoľňujúca masáž vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Masáže celého tela pomocou relaxačného oleja, doprevádzané vhodnou hudbou, ktorá navodí tú správnu atmosféru, pomôže pri uvoľnení tela, svalov, mysle, intenzívne pôsobí proti stresu, depresii a má upokojujúci účinok.

Druh Trvanie Cena
Relaxačná masáž : Tvár 20 minút 13 €
Relaxačná masáž : Chodidlá 20 minút 13 €
Relaxačná masáž : Chrbát 25 minút 16 €

ŠPORTOVÁ MASÁŽ

Cieľom športovej masáže je dopomôcť športovcovi k podaniu maximálneho výkonu a tiež urýchliť regeneráciu organizmu po výkone. Z tohto dôvodu má i svoje špecifické rozdelenie na masáž prípravnú, pohotovostnú a masáž v prestávkach medzi jednotlivými výkonmi. Masáž pohotovostná sa vykonáva tesne pred výkonom alebo pred namáhavým tréningom a slúži ako súčasť rozcvičenia.

Druh Trvanie Cena

REFLEXNÁ MASÁŽ

Reflexná masáž: používa sa lokalizovaný tlak prstov na dráždenie reflexných bodov – chúlostivých nervových zakončení, akoby spúšťacích bodov (trigger points), ktoré odzrkadľujú jednotlivé orgány a ich funkcie. Pôsobením tlaku dochádza k zmierneniu bolesti a odstraňuje sa aj dysfunkcia v iných častiach tela.

Druh Trvanie Cena
Reflexná terapia : Hlava 20 minút 14 €
Reflexná terapia : Chodidlá 20 minút 14 €

BABY MASÁŽ – Masáže detí, kojencov a iné dobré veci nielen pre bábätká

Prirodzený pôrod je nielen pre maminku záležitosťou ťažkou a bolestivou, ale i pre bábätko náročnou skúsenosťou. Dieťa po celú dobu „pobytu“ v brušku bolo stále kolísané v teplúčkej plodovej vode a v neustálom prepojení so svojou maminkou. Hoci je pôrod celkom prirodzený, je dieťatkom vnímaný ako neustále tiesnenie a zvieranie, narodenie do prudkého svetla a do teploty minimálne o 10 stupňov nižšej v akej doposiaľ bolo a manipulácia s ním, hoci citlivá, je pre neho skúsenosťou traumatizujúcou. Masáže môžu dieťatku pomôcť túto skúsenosť preklenúť. Pomáhajú odstrániť psychické aj fyzické trápenia spôsobené ťažkým pôrodom a znovu navodiť akési energetické prepojenie medzi dieťatkom a jeho najbližšími. Základom masáže je dotyk. Láskyplný dotyk je potom súčasťou správnej výchovy, dieťatko ho potrebuje spolu s vľúdnym slovom, aby sa rozvíjalo aj po ľudskej stránke.

Druh Trvanie Cena
Masáže pre najmenších : Baby masáž (2m.-2r.) 20 minút 9 €
Masáže pre najmenších : Junior masáž (2r.-10r.) 20 minút 13 €

MEDOVÁ MASÁŽ

Je to jednoduchá manuálna technika, ktorá cez jedinečný detoxikačný a revitalizačný účinok medu podporuje zdravie a stimuluje samo-uzdravovací proces organizmu. Ten je denno-denne vystavovaný vplyvom stresu, ktorý v konečnom dôsledku vedie k poškodzovaniu organizmu a vzniku rôznych chorôb.

Druh Trvanie Cena
Medová masáž : Chrbát 25 minút 16 €

AROMA MASÁŽ

Aroma masáž je príjemná kombinácia jemných masážnych techník a vonných olejov. Pri tejto terapii sa využívajú vlastnosti 100% čistých prírodných éterických olejov na posilnenie alebo uvoľnenie tela. Silice prenikajú počas masáže kožou do tela a zároveň sa inhalujú, čím sa spája pôžitok z vône a oživenia silou dotyku. Výber vhodnej esencie záleží na individuálnej potrebe klienta. Vďaka silným terapeutickým účinkom silicových olejov je táto terapia veľmi účinná. Celkovo podporuje zdravie, uľavuje pri záťaži a strese. Podporuje činnosť imunitného systému a harmonizuje telesné a duševné pochody.

Druh Trvanie Cena
Aroma masáž : Vonná sviečka 20 minút 13 €
Aroma masáž : Aroma peeling 25 minút 16 €

LYMFODRENÁŽ

Masáž lymfatických ciest, ktorá podporuje pohyb lymfy a tým aj prepravu látok v nej obsiahnutých (bunkových zbytkov, tkanivových bielkovín, mastných kyselín, odpadových látok, vody a pod.), čím urýchľuje čistenie organizmu a pomôže mu zbaviť sa škodlivín a vylúčiť ich z tela preč. Lymfatický /alebo tiež miazgový) systém sa podobá krvnému obehu. Je dôležitou súčasťou imunitného systému. Po celom tele zbiera a zhromažďuje škodliviny a odpadové a toxické látky a odvádza ich z tela von. Deje sa to tak, že lymfatické kapiláry nasávajú v telovom tkanive splodiny a odvádzajú ich lymfatickými cestami (lymfat. cievy, lymfat. uzliny) do krvného obehu a ďalej do obličiek, aby boli z tela vylúčené. Nadmerné zaťaženie lymfatického systému sa prejavuje únavou, zníženou schopnosťou organizmu čeliť záťaži, infekčným a iným chorobám, opuchmi nôh a hlavne členkov, opuchy v oblasti brušnej alebo v tvári, zdurením uzlín, celkovým oslabením imunitného systému i psychickým podráždením. Dlhodobé preťaženie tohto systému vedie, spolu s ďalšími faktormi, k vzniku nádorových ochorení. Cirkulácia lymfy (miazgy) sa dá podporiť rôznymi spôsobmi: primeraným pohybom svalstva, bylinami, špeciálnymi masážnymi prístrojmi, ručnou masážou vybraných častí tela alebo tiež reflexnou lymfatickou masážou.

Druh Trvanie Cena
Lymfodrenáž manuálna : Horné končatiny 20 minút 13 €
Lymfodrenáž manuálna : Dolné končatiny 20 minút 13 €
Lymfodrenáž prístrojová : Nohy, boky 20 minút 6 €
Lymfodrenáž prístrojová : Nohy, boky 30 minút 9 €
Lymfodrenáž prístrojová : Nohy, boky 40 minút 12 €

 

Lávové kamene

LÁVOVÉ KAMENE

Masáž horúcimi lávovými kameňmi patrí medzi najlepšie terapiu, relaxáciu a regeneráciu organizmu. Táto masáž sa vykonáva pomocou špeciálnych masážnych hmatov a teplých lávových kameňov v súčinnosti masážnych olejov. Kombinácia tepla, dotykov nahriatych lávových kameňov a vône oleja patrí právom ku kráľovnám masáží s blahodarným účinkom a nezabudnuteľným zážitkom. Prenos tepla a jeho energia zlepšuje prenos kyslíka, stimuluje a detoxikuje organizmus, okysličuje tkanivá a má pozitívny efekt na krvný a lymfatický systém.

Druh Trvanie Cena
Lávové kamene : Horné končatiny 30 minút 15 €
Lávové kamene : Chrbát, šija 50 minút 22 €
Lávové kamene : Dolné končatiny 50 minút 22 €
Lávové kamene : Celotelová 90 minút 40 €

ČOKOLÁDOVÝ ZÁBAL

Kakao ochraňuje náš organizmus pred srdcovo – cievnymi ochoreniami, podporuje krvný obeh a zabraňuje krvným zrazeninám, zlepšuje elasticitu ciev, ktoré môžu tatko efektívnejšie reagovať na zmeny toku krvi, znižuje krvný tlak alebo riziko infarktu. Čokoláda obsahuje zložku kakaa, ktorá pozitívne pôsobí na hojenie rán a redukciu vrások, je plná vitamínov, minerálov, antioxidantov. Látky v čokoláde nám navodzujú dobrú náladu, pôsobia upokojujúco a podporujú koncentráciu, podnecujú rast buniek, majú omladzujúci účinok a našu pleť chránia zvnútra aj z vonku.

RAŠELINOVÝ ZÁBAL

V balneoterapii majú rašelinové zábaly svoje miesto odjakživa, ich prospešnosť je preverená generáciami. Rašelina je zložená z viac ako stoviek rastlín, rastúcich v plodnej pôde. Obsahuje veľké množstvo živín, prírodných stopových prvkov, minerály a látky, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez ľudskú pokožku. Rašelina je bohatá na organické látky, najmä na kyselinu huminovú, triesloviny, vosky a enzýmy. Svojim zložením priaznivo ovplyvňuje obnovu kožných buniek prekrvuje a zlepšuje činnosť svalstva a kĺbov, podporuje rýchlejšie vstrebávanie krvných výronov, zlepšuje hojenie kožných ekzémov a podobne.

Druh Trvanie Cena
Zábal : Čokoláda 20 minút 12 €
Zábal : Rašelina 20 minút 12 €
Zábal : Škorica 20 minút 12 €

Tipy na výlety Tatranská Lomnica

Expozícia tatranskej prírody
Múzeum tatranského národného parku
Náučný chodník Pramenisko
Ski múzeum Tatranská Lomnica

Ubytovanie vysoke tatryhotel pre detikam s deťmi na výletvoľný čas a zábava, kvalitné ubytovanie tatry, vybavenie pre deti,
detské ihrisko, náučný chodník spevavce tatranské, oddychový bazén, perličkový kúpeľ, vírivka, parná sauna, masáže, wellness bar.