Lomnické sedlo

Lomnický štít 2 190 m.n.m. a úžasný výhľad – čo viac dodať.  Z Tatranskej Lomnice Vás do vrcholovej stanice na Skalnatom plese vo výške 1751 m n.m. vyvezie 4-miestna kabínková lanovka do stanice Štart a odtiaľ nová 15-miestna kabínková lanovka na Skalnaté pleso. Z pohľadu ďalšieho smerovania je Skalnaté pleso zároveň aj prestupnou stanicou – buď smerom na Lomnický štít alebo do Lomnického sedla.

Zo Skalnatého plesa je to do Lomnického sedla iba na skok. Lomnické sedlo sa nachádza v nadmorskej výške 2 190 m. n. m. Do sedla sa dostanete jedinou možnou prístupovou cestou, a to 2-sedačkovou lanovkou, ktorej dĺžka je viac ako 1,1 km a prevýšenie je viac ako 400 m. Je to zároveň úžasné vyhliadkové miesto. Vo svojej plnej majestátnej veľkosti sa týči Slavkovský štít s jeho typickou oválnou siluetou vrcholu. Na východe ponad Popradskú kotlinu pohľadom doletíte až k masívu Slovenského Rudohoria. Na opačnej strane sa zapozerajte do hlbín Malej Studenej doliny, ktorú z druhej strany ohraničuje zubatý Prostredný hrebeň.

LOMNICKÉ SEDLO | Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica

Zo sedla sa smerom na východ ťahá hladký svah, ktorý milovníci adrenalínového lyžovania poznajú ako najvyššie položenú a zároveň najstrmšiu (čierna) zjazdovka na Slovensku. Zimná lyžiarska sezóna tu pri dostatku snehu v dobrej sezóne trvá aj do polovice mája.


GPS: 49°11’25.5″N 20°13’02.6″E


Zobraziť Lomnické sedlo na väčšej mape

Späť na výlety