Túra č.1 Najstaršia chata vo Vysokých Tatrách

Asi najnavštevovanejšia a jedna z najobľúbenejších trás trás vo Vysokých Tatrách. Samozrejme, že hovoríme o návšteve Rainerovej útulne resp. Rainerovej chaty(ako sa oficiálne volá). Celú túru by sme mohli rozdeliť na dve časti: trasu A (Starý Smokovec – Hrebienok) a trasu B (Hrebienok – Rainerová chata).

Trasa A:
Starý Smokovec (dolná hranica pozemnej lanovky) – Hrebienok (horná stanica pozemnej lanovky)
Variant 1: [asfaltový povrch: 2,9 km; cca 1 hod; prevýšenie 280 m] – vhodný aj pre kočíky, invalidné vozíky a iné dopravné prostriedky
Variant 2: [zelená turistická značka (popri trase pozemenej lanovky): 2,5 km; cca 1 hod; prevýšenie 280 m] – pre kočíky a ďalšie kolesové nosiče sa tento variant veľmi nehodí. Odporúčame skôr pre peších
Variant 3: vyveziete sa pozemnou lanovkou – vhodný pre všetkých, spiace bábätká aj starších imobilných ľudí. Tento už ale samozrejme niečo stojí.

Trasa B:
Hrebienok (horná stanica pozemnej lanovky) – Rainerova chata.[zhutnený štrkovo-prírodný povrch: 1,3 km; 25 min; prevýšenie 50 m] – vhodný aj pre kočíky a invalidné vozíky.

Časť cesty od Hrebienka k Rainerovej chate pri svojej návšteve Slovenska slávnostne otvárala britská kráľovná Alžbeta II. 24 októbra 2008.

Celý výlet sa dá naplánovať rôznymi spôsobmi:
buď si celú Trasu A a Trasu B prejdete tam aj späť pešo (to v prípade, ak chcete aby Vám turista v kočíku prespal na čerstvom tatranskom vzduchu čo najviac času :)) alebo ak máte vo svojom tíme o niečo starších cestovateľov, časť trasy si môžete prejsť po zelenej turistickej značke ktorá vedie hneď vedľa pozemnej lanovky. Ak to chcete mať úplne pohodlne alebo nemáte dostatok času dá sa na Hrebienok dostať pozemnou lanovkou.
Cestu späť (z Hrebienka do Starého Smokovca) môžete v lete absolvovať aj na horských kolobežkách, ktoré si za poplatok môžete zapožičať. V zime si to môžete zísť na saniach, ktoré Vám taktiež zapožičajú.

Späť na výlety