Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica v projekte Wander Card

Radi cestujete? Radi zbierate? A Turistické vizitky alebo Wander Card poznáte? Wander Card/ Turistické vizitky je projekt, ktorý si zaumienil propagovať zaujímavé a príťažlivé turistické miesta ako sú prírodné, historické, technické, vojenské či cirkevné zaujímavosti. Za päť rokov činnosti vydal v Českej republike viac ako 2700 turistických vizitiek.(viac…)

Tatranská Lomnica, Expozícia tatranskej prírody

EXPOZÍCIA TATRANSKEJ PRÍRODY

Expozícia tatranskej prírody | Hotel SLOVAN***

Expozícia tatranskej prírody | Hotel SLOVAN***

Expozícia tatranskej prírody je koncipovaná ako botanická záhrada pod otvoreným nebom. Nachádza sa neďaleko hlavnej budovy múzea TANAPu (vzdialeného asi 5 min pešej chôdze).Na rozdiel od spomínaného múzea TANAPu (ktoré je otvorené celoročne a pod ktoré organizačne spadá) je otvorená sezónne. (viac…)

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica

Múzeum TANAP

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Múzeum Tatranského národného parku (bežne nazývané aj Múzeum TANAPu) sídli v Tatranskej Lomnici od roku 1959. Má tvar typického trojuholníka týčiaceho sa k vysokým tatranským štítom, ktorý zapadá do okolitého tatranského prostredia.
Hlavným cieľom múzea je oboznámiť návštevníkov s tatranskou prírodou – jej charakterom a typickými črtami, (viac…)

Tatranská Lomnica, Náučný chodník Pramenisko

Náučný chodník Pramenisko

Náučný chodník Pramenisko | Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Náučný chodník Pramenisko | Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Toto miesto bolo pre svoju výnimočnosť vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu (NPR) t.j. územie s najvyšším stupňom ochrany. Patrí do zoznamu 72 národne významných mokradí. Pre svoju jedinečnosť bol zaradený aj do siete európsky významných biotopov Natura 2000 v kategórii horské a podhorské lužné lesy. (viac…)

Tatranská Lomnica, Ski múzeum

SKI MÚZEUM TATRANSKÁ LOMNICA

SKI múzeum, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

SKI múzeum, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Súkromné múzeum zamerané na históriu a vývoj širokej škály zimných športov (a nie len tých tradičných) vo Vysokých Tatrách od ich prvopočiatkov až do konca druhej svetovej vojny. Múzeum bolo otvorené v 05/2013. Nachádza sa v centre Tatranskej Lomnice, neďaleko stanice Tatranských elektrických železníc a je prístupné aj z hlavnej cesty. (viac…)