Hotel SLOVAN Tatranská Lomnica v projekte Wander Card

Radi cestujete? Radi zbierate? A Turistické vizitky alebo Wander Card poznáte? Wander Card/ Turistické vizitky je projekt, ktorý si zaumienil propagovať zaujímavé a príťažlivé turistické miesta ako sú prírodné, historické, technické, vojenské či cirkevné zaujímavosti. Za päť rokov činnosti vydal v Českej republike viac ako 2700 turistických vizitiek.(viac…)

Tatranská Lomnica, Expozícia tatranskej prírody

EXPOZÍCIA TATRANSKEJ PRÍRODY

Expozícia tatranskej prírody | Hotel SLOVAN***

Expozícia tatranskej prírody | Hotel SLOVAN***

Expozícia tatranskej prírody je koncipovaná ako botanická záhrada pod otvoreným nebom. Nachádza sa neďaleko hlavnej budovy múzea TANAPu (vzdialeného asi 5 min pešej chôdze).Na rozdiel od spomínaného múzea TANAPu (ktoré je otvorené celoročne a pod ktoré organizačne spadá) je otvorená sezónne. (viac…)

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica

Múzeum TANAP

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Múzeum TANAP, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Múzeum Tatranského národného parku (bežne nazývané aj Múzeum TANAPu) sídli v Tatranskej Lomnici od roku 1959. Má tvar typického trojuholníka týčiaceho sa k vysokým tatranským štítom, ktorý zapadá do okolitého tatranského prostredia.
Hlavným cieľom múzea je oboznámiť návštevníkov s tatranskou prírodou – jej charakterom a typickými črtami, (viac…)

Skalnaté pleso

SKALNATÉ PLESO

Skalnaté pleso sa nachádza priamo nad tatranskou osadou a známym turistickým strediskom Tatranská Lomnica v nadmorskej výške 1 764 m.n.m.. Je to miesto kam smerujú kroky turistov, aby sa pokochali nádhernými výhľadmi na okolie. Okrem samotného plesa (ktoré je morénového typu) sa tu nachádza aj stanica lanovky (viac…)

Lomnické sedlo

LOMNICKÉ SEDLO | LOMNICKÝ ŠTÍT

Lomnický štít 2 190 m.n.m. a úžasný výhľad – čo viac dodať … Z Tatranskej Lomnice Vás do vrcholovej stanice na Skalnatom plese vo výške 1751 m n.m. vyvezie najpr 4-miestna kabínková lanovka do stanice Štart a odtiaľ nová 15-miestna kabínková lanovka na Skalnaté pleso. Z pohľadu ďalšieho smerovania je Skalnaté pleso zároveň aj prestupnou stanicou – buď smerom na Lomnický štít alebo do Lomnického sedla. (viac…)

Lomnický štít

Lomnický štít

Lomnický štít | Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Lomnický štít patrí medzi najkrajšie a najznámejšie tatranské štíty. Naši poľskí susedia ho nazvali „Kráľom Tatier“ a až do roku 1837 bol potomkami starých nemeckých kolonizátorov zo Spiša považovaný za najvyšší tatranský vrchol. (Favoritom Liptákov a adeptom na najvyšší vrchol bol v tej dobe samozrejme majestátny Kriváň 🙂 ) (viac…)

Tatranská Lomnica, Náučný chodník Pramenisko

Náučný chodník Pramenisko

Náučný chodník Pramenisko | Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Náučný chodník Pramenisko | Hotel SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Toto miesto bolo pre svoju výnimočnosť vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu (NPR) t.j. územie s najvyšším stupňom ochrany. Patrí do zoznamu 72 národne významných mokradí. Pre svoju jedinečnosť bol zaradený aj do siete európsky významných biotopov Natura 2000 v kategórii horské a podhorské lužné lesy. (viac…)

Tatranská Lomnica, Ski múzeum

SKI MÚZEUM TATRANSKÁ LOMNICA

SKI múzeum, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

SKI múzeum, Tatranská Lomnica | Hotel SLOVAN***

Súkromné múzeum zamerané na históriu a vývoj širokej škály zimných športov (a nie len tých tradičných) vo Vysokých Tatrách od ich prvopočiatkov až do konca druhej svetovej vojny. Múzeum bolo otvorené v 05/2013. Nachádza sa v centre Tatranskej Lomnice, neďaleko stanice Tatranských elektrických železníc a je prístupné aj z hlavnej cesty. (viac…)

Belianska jaskyňa, Tatranská Kotlina

Belianska jaskyňa

Patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Bola známa už zlatokopom v prvej polovici 18.storočia. Okrem bohatých skalných tvarov je unikátna sintrovými vodopádmi s dĺžkou presahujúcou 50 metrov. Ku vchodu do jaskyne vo výške 890 m n.m. vedie náučný chodník s dĺžkou cca 1 km, výstup trvá cca 25 min. (viac…)

Starý Smokovec, Smokovecká kyselka

SMOKOVECKÁ KYSELKA

Nie nadarmo sa o Slovensku vraví, že sme kráľovnou „minerálnych vôd“. Miest, kde od pradávna vyviera prírodná minerálna voda je na našom území nespočet: od veľmi známych, cez pramene lokálneho významu až po úplne ešte neobjavené príp. už zabudnuté alebo zaniknuté pramene. (viac…)

1 2 3